← Powrót do aktualności
17 Mar 2020

Nowa wersja 2003.0.0 enova365 ERP

Szanowni Państwo,

Pojawiła się nowa wersja 2003.0.0 oprogramowania enova365 ERP.

Wersja dotyczy przede wszystkim użytkowników, którzy posiadają moduł Kadry Płace. Najważniejsza zmiana funkcjonalna wersji 2003.0.0, związana jest ze specustawą z dnia 2 marca 2020r. Dotyczy głównie ewidencji i rozliczenia nieobecności związanej z zamknięciem placówki opiekuńczej dziecka do lat 8, za którą rodzicom przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni. Udostępniono także nowy wydruk „Polecenie pracy zdalnej” oraz dodano raport „Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem – COVID-19”.

 

Wersja 2003.0.0 dotyczy również użytkowników* pracujących z modułami Księgowymi i modułem Handel i wynika z realizacji przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji podatku od towarów i usług. W praktyce oznacza to nowy sposób ewidencji dokumentów VAT oraz realizowania sprawozdawczości w podatku VAT w postaci plików JPK_V7M lub JPK_V7K.

* Nowe zasady ewidencji VAT wprowadzane są w dwóch terminach dla dwóch grup podatników:

  • od 1 kwietnia 2020 r. obejmie wyłącznie dużych podatników (ponad 250 osób zatrudnienia i obroty przekraczające 50 mln euro lub ponad 250 osób zatrudnienia, gdzie suma aktywów bilansu przekracza 43 mln euro),
  • od 1 lipca 2020 r. obowiązek korzystania z nowych plików JPK_VAT obejmie pozostałych podatników; podmioty te już od 1 kwietnia będą mogły składać nowy JPK_VAT na zasadzie dobrowolności, przy czym pierwsze złożenie pliku zmusza do kontynuacji (nie można będzie powrócić do formy deklarowania VAT obowiązującej wcześniej takie podmioty).

 

Czekamy również na, zapowiadany przez rząd, pakiet zmian w specustawie, dotyczący przedsiębiorców. Jeżeli zajdzie potrzeba, zostanie przygotowana specjalna wersja oprogramowania enova365, o czym poinformujemy niezwłocznie.

 

enova365system, który wyprzedza zmiany

 


← Powrót do aktualności
?
?
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com