← Powrót do aktualności
22 Mar 2019

Elektroniczne faktury dla zamówień publicznych

Szanowni Państwo,

Zgodnie z rozporządzeniem 2014/55/UE oraz polską ustawą o elektronicznym fakturowaniu z 9 listopada 2018 roku, wszystkie instytucje publiczne stosujące się do ustawy Prawo zamówień publicznych będą zobowiązane do korzystania z Platformy Elektronicznych Faktur (PEF), celem odbioru od wykonawców faktur w formie elektronicznej.
Przepisy rozporządzenia oraz ustawy stosuje się do przesyłania elektronicznych faktur między zamawiającymi a wykonawcami, biorącymi udział w realizacji zamówień publicznych.
Zamawiającym są wszystkie instytucje zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Są to m.in. organy władzy publicznej, organy kontroli państwowej, administracja rządowa i samorządowa, jednostki budżetowe, szpitale, uczelnie czy instytucje kultury. Zamawiający jest zobowiązany do odbierania od wykonawcy ustrukturyzowanych faktur elektronicznych przesłanych za pośrednictwem platformy.
Natomiast wykonawcy to organizacje świadczące usługi związane z realizacją zamówień publicznych ogłaszanymi przez zamawiających. Obecnie wykonawca nie jest zobowiązany do wysyłania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych do zamawiającego za pośrednictwem platformy. Planuje się jednak wprowadzenie takiego obowiązku od 1 listopada 2020 roku. Dlatego warto rozważyć przez podmioty prywatne temat wykorzystania platformy PEF już teraz.
Jedną z możliwości odbioru elektronicznych faktur jest integracja platformy PEF z systemami informatycznymi funkcjonującymi w instytucjach.
Oprogramowanie enova365 dostarcza pełen pakiet funkcjonalności, pozwalających na integrację z platformą PEF.
Aby uzyskać więcej informacji na temat integracji enova365 z PEF, skontaktuj się z nami.
Do końca 2019 roku obowiązuje oferta promocyjna!

Elektroniczne faktury dla instytucji publicznych.


← Powrót do aktualności
?
?
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com